hakkimizda

HAKKIMIZDA

Kuruluş amacı ülkemizin ekonomi ve istihdamına katkı sağlamak olan HMC İklimlendirme A.Ş. olarak; 18 Ekim 2019 yılında İzmir’de kurulduk ve 6 milyon avroluk bir yatırımla, tam otomasyon sistemine sahip, kombi üretim tesisi projesini hayata geçirdik. 2018 yılında oluşan ekonomik değişimlere rağmen yaptığımız bu yatırım, aynı zamanda ülkemizin gelişimi ve ayakta durma potansiyeline olan güven anlamını da taşıyordu…

En büyük iş planı yüksek kalitede gaz yakıtlı cihazlar üretmek olan Newatherm, ÜNMAK Isıtma Sistemleri’nin 30 yıla yaklaşan üretim ve Ar-Ge tecrübelerinin ışığında, farklı bir iş modeli belirleyerek sektördeki yolculuğuna başladı.

ÜNMAK, toplam 65.000 m² kapalı alanda Panel Radyatör, Kat Kaloriferi, Merkezi Sistem Kalorifer Kazanı ve Boyler üretimine devam etmektedir. 280’den fazla kalifiye çalışanı ile yüksek kaliteli üretim yapma hedefiyle yıllık 20.000 adet Kat Kaloriferi, 8.000 adet Merkezi Sistem Kalorifer Kazanı, 20.000 adet Boyler ve 2.000.000 m Panel Radyatör üretim kapasitesine ulaşmıştır.

İklimlendirme ürünleri pazarında global firmaların hızla büyüdüğü bir dönemde tüm geçmiş tecrübelerimizin izinde, yerli ve milli bir anlayışla kurularak üretime başlayan şirketimiz, uzun vadeli iş planlarını da belirlemiş olup, 2023 yılında kapasitesini yükselterek yeni fabrika binası yatırımını hayata geçirecektir.

Titizlikle yürütülen Ar-Ge ve test süreci çalışmaları sonucunda, son teknoloji cihazlar ve makinelerde NEWATHERM markalı tam yoğuşmalı premix kombilerimiz olan Triton ve Dione isimli 2 ayrı modelimizin üretimini yapmaya 2020 yılı Kasım ayında başladık… Kısa sürede ülke genelinde büyük bir yayılma politikası ile yüzlerce noktada son kullanıcı ile buluşan ürünlerimiz, ‘’YENİ ve YERLİ’’ bir marka olarak oldukça ilgi gördü. Bir markanın uzun ömürlü olabilmesindeki en önemli konu olan müşteri memnuniyetinin, mutlak iyi bir satış sonrası hizmetler ile olabileceğini deneyimlemiş bir şirket olarak, bu konuya verdiğimiz önem neticesinde ürünlerimizin satışını yaptığımız her yerde, güçlü bir servis altyapısı da oluşturduk.

Aynı şekilde Ar-Ge çalışmaları devam eden duvar tipi yoğuşmalı yüksek kapasiteli kazanlarımız da kısa zaman içinde sektördeki yerini alacaktır. Şirketimiz geçmişte yaptığı işlerde de olduğu gibi bugün de Newatherm markası için yaptığı tüm planlamalarda, yüksek ürün kalitesi ve müşteri odaklılığını esas alır. Müşterilerimizin beklentisi olan kaliteli ve yenilikçi ürünleri zamanında teslim ederken, ulusal ve uluslararası standartları gözetmek, çevreyi korumak ve verimliliği arttırmak, bu süreç boyunca tüm çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin motivasyonunu yüksek tutmak, rekabette etik değerleri gözetmek en temel yönetim anlayışlarımızdır. 

Ülkemiz ve dünya pazarlarını hedef alarak; kaliteli üretim, uygun fiyat, müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutan servis hizmeti ve sektörde çizgisi net pazarlama stratejileri ile belirlenmiş bir iş planı ile Newatherm markamızın, sektördeki etkinliğini en kısa sürede göstereceğine olan inancımız tamdır.

Tüm bu iş planı organizasyonumuzun ülkemiz ekonomisine katma değer kazandırarak, hedeflerine emin adımlarla yürümesi dileğiyle…

Mehmet ÜNLÜSOY

Yönetim Kurulu Başkanı